Moje Niepołomice

O ile wzrosną opłaty za śmieci w Niepołomicach ?

Pytanie brzmi o ile a nie czy wzrosną opłaty za śmieci, jak można przeczytać w gazecie Niepołomickiej z listopada 2022, kwota za śmieci wzrośnie z 35 zł/osobę do 40 złotych za osobę. Natomiast nic nie piszą o kompostowaniu, czy dalej zostanie dopłata w wysokości 20 złotych na gospodarstwo ? Na pewno po ukazaniu się raportu o stanie Gminy, przygotujemy takie same wyliczenia jak w artykule Ile nasza Gmina produkuje śmieci ? i sprawdzimy czy spadła produkcja / oddawanie odpadów BIO.

Ile osób nie płaci za wywóz śmieci ?

W tym roku nasza gmina nie chwali się % ile osób nie płaci, jednak piszą ile wystawili upomnień.

Prosto mówiąc ilość gospodarstw które nie płacą nie jest równa ilości wystawionych upomnień. Wprawdzie w 2021 wystawiono 4010 upomnień a w tym roku 2417, jednak tytułów wykonawczych wystawiono 221 w 2021 a w roku 2022 316, należy zaznaczyć że w 2021 tytułów wykonawczych było na kwotę 223.610,86 zł a w tym roku na kwotę 135.400 zł. więc mimo że w 2022 jest więcej tytułów wykonawczych to na niższą kwotę.

Jak widać działania gminy są dobre, jednak nadal nie wiemy ile gospodarstw nie zapłaciło za odbiór śmieci, tym bardziej że są to nasze pieniądze. Mało tego nie wiemy dlaczego nie płacą, są tacy co zapominają, są tacy co nie płacą bo wiedzą że się to im upiecze i wreszcie są takie osoby które jak zapłacą to nie mają za co żyć, a co najciekawsze takie osoby produkują najmniej śmieci.

Niepołomice

łóżko do spania, poduszki, pokój, nocleg, obraz kobieta

Noclegi

dom

Domy i mieszkania

mężczyzna, dłoń, ręka

Usługi

wózek sklepowy

Sklepy

Nieoficjalna strona Miasta i Gminy Niepołomice
Polityka prywatności

strzałka do góry /p>