Mieszkamy w strefie klimatycznej gdzie od września do końca marca pogoda jest deszczowa, sypie śnieg, są mgły i wcześnie robi się ciemno a słońce wschodzi coraz później. Coraz więcej aut wyposażona jest fabrycznie w tzw. DRL'y zgodnie z wymogami i także coraz więcej kierowców decyduje się na montaż świateł do jazdy dziennej, z uwagi na oszczędności nie tylko na paliwie, ale i żarówkach, akumulatorze czy samych lampach o zaletach nie będę pisał bo jest ich więcej niż wad.
Jednak nie wielu kierowców wie że światła do jazdy dziennej oświetlają pojazd tylko z przodu, jadąc we mgle, deszczu czy innej niesprzyjającej aurze nasze auto po prostu nie jest widoczne. Tak wiem jeżeli najedzie na Ciebie auto to jest jego wina, pół biedy jak to będzie auto osobowe, a co jak będzie to ciężarówka która wjedzie Ci przez bagażnik do środka lub wepchnie Cię pod kolejną ciężarówkę stojącą przed Tobą. No wina ciężarówki ale czy musiało do tego dojść, czy odpowiednio zadbałeś o bezpieczeństwo swoje i pasażerów, poniżej film ciężarówki która jedzie zaledwie 43 km/h uderza w tył auta osobowego i wpycha go pod ciężarówkę poprzedzającą.
- podczas opadów deszczu i śniegu, które znacząco ograniczają widoczność nie tylko podczas opadów, jadąc za autem gdy pada śnieg lub deszcz
widzimy tylko smugę rozpylonej wody
- podczas mgły, wprawdzie auto z przodu jest oświetlone jednak z tyłu już nie i możemy być nie zauważeni
- podczas gdy jedziemy długim tunelem, taki tunel jest w Krakowie pod dworcem czy w Wadowie pod torami przy więzieniu.
- podczas jazdy po szutrowej drodze twoje auto wzbija tumany kurzu i jest mniej widoczne z tyłu
- po zmroku, wtedy powinny świeci się światła mijania
Nieoficjalna strona Miasta i Gminy Niepołomice
Polityka prywatności