Moje Niepołomice
trawa, skoszona trawa, trawnik, kosiarka spalinowa

Co zrobić ze skoszoną trawą ?


Sezon na koszenie trawy rozpoczęty, w tym artykule przedstawimy Państwu, jak zagospodarować skoszoną trawę, nie musimy już jej upychać do brązowych worków. Skoszona trawa to same korzyści, od materiału na kompost po nawóz.

Skoszona trawa do ściółkowania

Skoszona trawa to idealny materiał do ściółkowania, przede wszystkim wysypujemy ją tam, gdzie nie chcemy aby trawa rosła. Przykładem może być murek ogrodzeniowy, po pierwsze nie będziemy już musieli wyciągać podkaszarki, często spalinowej i ciężkiej, a po drugie podkaszarka uderzając w murek żyłką, niszczy murek ogrodzenia, z czasem nadaje się on do wymiany.

Na pewno znajdą Państwo więcej takich miejsc, gdzie nie chcecie aby trawa rosła bo trudno dojechać jest kosiarką samojezdną. U mnie jest to słup elektryczny, skrzynka licznikowa czy drzewka.

skoszona trawa, murek ogrodzeniowy, siatka, trawa skoszona trawa, murek ogrodzeniowy, siatka, trawa skoszona trawa, słup elektryczny, orzech laskowy skoszona trawa, skrzynka elektryczna, kostka brukowa

Skoszona trawa jako nawóz

Jeżeli w ogrodzie masz tuje, borówkę amerykańską czy inne rośliny kwasolubne to skoszona trawa jest dla nich idealnym nawozem. Zawiera dużo azotu, zakwasza ziemię a więc kupowanie nawozów jest wyrzucaniem pieniędzy, mamy swój naturalny.

Skoszona trawa chroni rośliny

skoszona trawa, trawa, drzewko, pień drzewa Po pierwsze w zimie ogrzewa grunt, a tym samym korzenie obsypanej rośliny. Po drugie i najważniejsze, zmniejsza odparowanie wilgoci z gleby, dzięki temu na pewno zmniejszymy nawadnianie obsypanych roślin, krzewów i drzew. Dzięki wysypywaniu skoszonej trawy pod drzewa i krzewy, nie dość że je nawozimy, to chronimy przed zimnem czy nadmiernym przesuszaniem gleby.

Skoszona trawa na kompost

I wreszcie skoszona trawa to idealny materiał do kompostowania, nie dość że wzbogaci nasz kompostownik, to jeszcze po przerobieniu przez bakterie z kompostownika zrobi się z niej idealna ziemia kompostowa i nawóz.

Należy zaznaczyć że takim nawozem z kompostownika, nie przenawozimy roślin, a plony na pewno będą obfitsze i bio.

Podsumowanie

Jak widzicie oddawanie skoszonej trawy w workach to wyrzucanie pieniędzy, skoszona trawa jest bardzo przydatna w ogrodzie. Poniżej kilka plusów a zarazem zastosowania skoszonej trawy:

plusy, zielony, ptaszek, ok idealnie nadaje się do ściółkowania, wysypujemy ją tam gdzie nie chcemy aby rosły chwasty czy trawa w miejscach trudno
        dostępnych, murek, słup czy rabata.

plusy, zielony, ptaszek, ok chroni przed chłodem i mrozem, zmniejsza odparowanie wilgoci z gleby.

plusy, zielony, ptaszek, ok idealna jest pod tuje, jodły, świerki, borówkę, rododendrony czy wrzosy.

plusy, zielony, ptaszek, ok możemy zrobić też z niej nawóz płynny tzw. herbatkę.

plusy, zielony, ptaszek, ok powstanie z niej ziemia kompostowa która jest za darmo a do tego jest 1000 razy lepsza od ziemi kupnej.

Niepołomice

łóżko do spania, poduszki, pokój, nocleg, obraz kobieta

Noclegi

dom

Domy i mieszkania

mężczyzna, dłoń, ręka

Usługi

wózek sklepowy

Sklepy

Nieoficjalna strona Miasta i Gminy Niepołomice
Polityka prywatności

strzałka do góry /p>